SGK

Sgk Maaş Sorgulama Nasıl Yapılır? (Emekli Maaşı)

Sgk maaş sorgulama yapmak için e devlet kapısına bilgileriniz ile giriş yapın. Eğer daha önceden hiç kimlik sorgulaması yapmadıysanız sayfa sizi farklı bir yere yönlendirecektir. Kimlik doğrulaması yapmak için e devlet şifresi ile TC kimlik no bilgisine ihtiyaç duyacaksınız. Eğer şifrenizi daha önceden almadıysanız ya da şifrenizin ne olduğunu unuttuysanız, size en yakın PTT şubesini ziyaret ederek yeni şifrenizi alabilir, maaş sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız şifrenin zarf içinde olduğundan emin olun ve şifrenizi mutlaka yenileyin. Kimlik doğrulaması kısmını geçtikten sonra, otomatik olarak sayfa sizi emekli maaşı sorgulama sayfasına yönlendirir. Eğer primleriniz SSK üzerinden ödeniyorsa, emekli maaşı sorgulaması yapabilirsiniz.

sgk maaş sorgulama robotu

Bağkur Emekli Maaşı Hesaplama Nasıl Yapılır?

Bağkur emekli maaşı hesaplama yapmak için e devlet sayfasına giriş yapın. Daha sonra kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayın. TC kimlik no ile birlikte e devlet şifrenizi girin. Karşınıza çıkan sayfada esnaf mı olduğunuzu yoksa tarımla mı uğraştığınızı seçin. Sorgula seçeneğine basmanız halinde işleminizi tamamlamış olacaksınız. Eğer 5 bin 400 günden daha az kayıtlı hizmet bulunuyorsa bu kişiler için aylık hesaplaması yapmak mümkün değildir. Aylık hesaplansa da bu hesaplama sizin gerçekten o aylığı hak ettiğiniz anlamına gelmez. Eğer hizmet bilgileri kurallara uygun girilmediyse, aylık hesaplamalarının ekrandan yapılması mümkün değildir. Asıl aylık talep durumunda kayıtlar ve hizmetlerin incelendikten sonra hesaplama yapılması mümkün olur. Bu ekrandan elde edilen hesaplama bilgileri resmi evrak yerine geçmez. Aylık 4B sisteminde bu gün talep edilmiş gibi hesaplanır ve yaklaşık bir değeri ifade eder.

Emekli Maaşı Hesaplama Neye Göre Yapılıyor?

Emekli maaşı hesaplama yaparken prim miktarı, çalışılan süre ve ödenen miktar gibi bazı somut kriterler değerlendirmeye alınıyor. Yüksek prim ödemiş ve daha uzun süre çalışmış olan kişiler maaş sorgulama ekranında daha çok maaş almaya hak kazanmış olurlar. Emekli maaşları Temmuz ve Ocak aylarında olmak üzere yılda 2 defa zamlanmaktadır. Emekli maaşlarını almaya hak kazanan kişilerin maaşları diledikleri banka şubesine yatırılarak ödenir. 4A yani SSK çalışanı iseniz emekli maaşı hesaplamak için aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekmektedir:

 • TC kimlik no,
 • SSK sicil no,
 • Baba adı,
 • Nüfusa kayıtlı olunan il,
 • Doğum tarihi girildikten sonra sorgula butonuna basılır.

Ziraat Bankası SGK Emekli Maaş Promosyon Ödemesi

ziraat bankası emekliye promosyon ödemesi

Ziraat Bankası SGK emekli maaş promosyon ödemesi 3 sene için peşin olarak yapılmaktadır. Emekli aylıklarını Ziraat Bankasından alan kişilerin bu kampanyadan faydalanmaları mümkündür. Bu kampanyadan faydalanmak isteyen müşterilerin yapmaları gereken şey, maaş ödemelerini 3 sene boyunca banka aracılığı ile alacaklarına dair başvuruda bulunmalarıdır. Promosyon ödemesi alan kişiler işlemlerini aşağıdaki kanallardan bir tanesini kullanarak yapabilirler:

 • Müşteri iletişim merkezi,
 • SMS,
 • Banka ATM’leri,
 • Banka internet şubesi,
 • Size en yakın banka şubesi.

Eğer SMS ile başvuru yapmak isterseniz telefonlarınızın mesaj kısmına geldikten sonra PRO yazın, boşluk bırakın ve TC kimlik no bilginizi ekleyin. Ardından mesajı 4757’ye gönderin. Bu mesajı gönderen kişiler banka müşteri iletişim merkezi tarafından aranarak onaylanır. Eğer müşteri iletişim merkezine bağlanarak başvurunuzu yapmak isterseniz telefonlarınızdan 0 850 220 00 00 numarasını arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası SGK Emekli Maaş Promosyon Ödemesi Ne Kadar?

Ziraat Bankası SGK emekli maaş promosyon ödemesi miktarı kişilerin aldığı emekliği aylığı miktarına göre değişiklik göstermektedir. Buna göre ödemeler şu şekilde olacaktır:

 • 2 bin TL ve üzerinde emekli aylığı alan kişiler 450 TL tutarında promosyon ödemesi alır.
 • 1 bin TL ile 2 bin TL arasında emekli aylığı alan kişiler 375 TL tutarında promosyon ödemesi alır.
 • Bin TL ve altında emekli aylığı alan kişiler 300 TL tutarında promosyon ödemesi alır.

İş Bankası SGK Emeklilerine Özel Promosyon Fırsatı

iş bankası emekliye promosyon ücretleri

İş Bankası SGK emeklilerine özel promosyon fırsatından ilk emekli maaş ödemesini İş Bankası’ndan almayı tercih edenler içindir. Emekli sandığı, BAĞKUR ve SSK emeklileri  bu fırsattan faydalanabilirler. Kişiler bu fırsat sayesinde 450 TL’ye varan promosyon ödemesinden faydalanabilirler. Emekli maaşını İş Bankası’na taşıyan emekliler bankanın sunduğu diğer ayrıcalıklardan da faydalanıyorlar. Emekliler bankanın yurt içinde yer alan 6 bin 500’den fazla bankamatik ile emekli maaşlarına kolay bir şekilde ulaşabiliyorlar. Ayrıca kişiler bin 300 tane banka şubesini ziyaret ederek emeklilik ve diğer bankacılık işlemlerini kolay bir şekilde halledebiliyorlar.

İş Bankası SGK Emeklilerine Özel Promosyon Fırsatından Faydalanmak için Emekli Maaşı İş Bankası’na Nasıl Taşınır?

İş Bankası SGK emeklilerine özel promosyon fırsatından faydalanmak isteyen kişilerin emekli maaşını taşımaları için İş Cep uygulamasını telefonunuza indirmiş olmanız gerekir. Buradan başvurular kısmına gelin. Ardından emekli maaş işlemlerine tıklayın.  Buradan son olarak maaş taşıma ve talimat verme linkine tıkladığınız zaman emekli maaşınızı bankaya taşımak için talimat vermiş olacaksınız.

Dilerseniz banka internet şubesi üzerinden de maaşınızı İş Bankası’na taşımak içi talimat verebilirsiniz. Bunun için internet şubesini ziyaret ettikten sonra başvuru ve ürünler linkine tıklayın. Ardından emekli maaş işlemlerini seçin. Son olarak maaş taşıma ve talimat verme seçeneğini işaretlediğiniz zaman maaşınızı taşımak için talimatınızı vermiş olacaksınız. Şubeye gitmeden taşıma işlemlerini gerçekleştirmek için e devlet ziyaret edin.

Türkiye Finans’ın SGK Emeklilerine Özel Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Türkiye Finans’ın SGK emeklilerine özel sunduğu avantajlar başında kişilerin EFT ve havale işlemlerini tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirebilmeleri geliyor. Ayrıca kasa kiralamanız halinde anında yüzde 50 indirim fırsatından faydalanıyorsunuz. Eğer kredi kartı kullanmak istemezseniz Happy Zero Kart adı verilen kart ile kredi kartı ücreti ödemeden taksitli ve avantajlarla dolu alışveriş yapabilirsiniz. Eğer bankaya 2 tane emekli maaş müşterisi getirirseniz, bir defaya mahsus olmak üzere 50 TL promosyon ilavesinden faydalanabilirsiniz. Bütün bu avantajlardan faydalanmak isteyen kişilerin yapması gereken tek şey, maaşlarını Türkiye Finans’a taşımaktır. Başvuru yapmak için size en yakın banka şubesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Akbank Emekli Maaşı Yatmadan 2 Gün Önce Hesaptan Para Çekme Kampanyası

Akbank emekli maaşı yatmadan 2 gün önce hesaptan para çekme kampanyası sayesinde emekli maaşı yatma zamanı gelmeden maaşınızı çekmek istemez misiniz? Bu kampanyadan faydalanmak isteyen kişilerin SGK maaşlarını bankadan almaları gerekmektedir. Limitler yüzde 0 faiz ile kullanılabilir ve maaş gününden sonra güncel faiz oranları uygulanır. Aynı hesaba eğer birden fazla maaş yatıyorsa kampanya ile ilgili yapılan ilk maaş ödemesi geçerli olacaktır. İkramiye ve diğer ödemeler ise artı para kullanımı kapsamı dışında tutulacaktır. Eğer yeni emekli olacaksınız, ikramiye ödemenizi Akbank’tan almak için dilekçede maaş ve ikramiye ödemeleri kısmına banka tercihini Akbank olarak işaretleyebilirsiniz.

Emekli maaşınızı Akbank’tan almanız halinde hesap işletim ücreti ödemezsiniz. Ayrıca maaş sorgulama, havale işlemlerinden de ücretsiz faydalanırsınız. Şubelerden öncelikli hizmet alma ayrıcalığına sahip olursunuz. Bireysel kredilerde size özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca faiz oranları diğer müşterilerinkine göre daha uygun olur. Yurt içinde bütün banka ATM’lerinden 2 kez ücretsiz para çekersiniz.

Ev Hanımları Emekli Olabilir Mi?

Bugün Emekli Olsam Ne Kadar Maaş Alırım?

Emeklilik Hesaplama Tablosu, Ne Zaman Emekli Olurum?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir