Araç Kasko

Kasko Teklifi SBM

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nden kasko teklif alma hizmetinin 2013 yılında kullanıma sunulmasıyla birlikte, ek bilgilerin alınabilmesi, meydana gelmiş hasarların araç ile doğru bir şekilde ilişkilendirilmesi amaçlanarak, EGM sistemi üzerinden de sağlıklı verilerin elde edilebilmesi açısından veriler toplanmaktadır.

Kasko Fiyat Teklifleri

Kasko Fiyat Sorgulama yapmak istiyorsanız size önerimiz, sizin için en uygun fiyata ve teklife ulaşabilmeniz için online olarak bulabileceğiniz, sigorta hesaplarını karşılaştıran araçları kullanmanız. Ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz bu uygulamalar sayesinde, zaman kayıp etmeden, onlarca sigorta firmasına aynı anda bakmış, verdikleri fiyat teklifleri arasından en uygun fiyata ulaşmış oluyorsunuz. Bu uygulamalardan faydalanırken, ruhsat sahibinin t.c. kimlik no, plakası, e-posta adresi, cep telefon numarası bilgilerini girmesi yeterli oluyor.

Telefonunuzu kullanarak fiyat teklifi almak istiyorsanız telefonlarınızdan 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz, 444 24 00 ı tuşlayarak, sigorta destek hattına ulaşabilir, müşteri temsilcinizle görüşerek, uygun fiyat teklifleri edinebilirsiniz. Bu numaranın dışında,

  • net’e ulaşarak teklif almak istiyorsanız 0216 636 56 16’yı tuşlayarak,
  • Anadolu Sigorta’ya ulaşarak teklif almak istiyorsanız 0850 724 08 50’yi tuşlayarak,
  • Koalay’a ulaşarak teklif almak istiyorsanız 444 88 83’ü tuşlayarak,
  • Allianz’a ulaşarak teklif almak istiyorsanız 444 91 17’yi tuşlayarak çeşitli sigorta firmalarının size sunacağı teklifleri duyabilirsiniz.

Sigortaların kapsamları ve fiyatları çok çeşitlilik gösterir.  Arada belirgin fiyat ve kapsam farkları olabilir. Bununla beraber, fiyat sorgulamasını yaptıktan sonra kafanızda aşağı yukarı fiyatlar ve sigortaların kapsamları hakkında bir izlenim oluşacaktır. Bu aşamadan sonra, size en uygun olduğunu düşündüğünüz Kasko Teklifi Almalısınız. Bunun için de sayısız sigorta şirketlerinin internette sayısız teklifleri mevcut. Her şirket kendi vizyonu ve misyonu doğrultusunda müşterilerine farklı ürün ve hizmetler sunuyor. Allianz, Sigortam.net, Anadolu Sigorta, Generali Sigorta en bilinen sigorta şirketlerinden bir kaçı. Bu sigorta şirketlerin resmi internet sitelerini ziyaret ederek, kendinize en uygun olan teklifi bulabilirsiniz.

Kasko Değer Listesi Nedir?

Kasko Değer Listesi 2018 yardımıyla aracınızın tipini, aracınızın markasını, aracınızın yılını, aracınızın modelini girdikten sonra aracınız için özel oluşturulan Ortalama Kasko Fiyatları’na ulaşabilirsiniz. Bu liste Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından resmi ve aylık olarak yayınlanır ve son 15 yıllık araçların değerleri hakkında bilgi verir. Türkiye Sigorta Birliği her ay açıkladığı bu listeyi oluştururken ilan siteleri, galeriler, otomobil ile ilgili yayın yapan yayınlar, alıcıların ve satıcıların verdikleri bilgileri kullanır. Bu bilgiler referans alınarak, sigortalıya kaza durumunda ödeme yapılır. Örnek vermek gerekirse, kasko sigortası yaptırmış herhangi bir aracın, kazaya karıştığını ve aracının pert olduğunu düşünelim. Bu durumda, sigorta şirketinin sigortalıya ödemesi gereken tazminat tutarı, Türkiye Sigortalar Birliği’nin yayımlamış olduğu kasko değer listesini baz alarak yaparlar. Ayrıca kasko değer listesi ile motorlu taşıtlar vergisi ödemelerinde indirim de kazanabilirsiniz. Aracınızın motorlu taşıtlar vergisi tutarı, o ay güncel olarak yayımlanmış %5’inden fazla olamaz. Fazla olduğu durumda dilekçe yazarak, motorlu taşıtlar verginizin yeniden hesaplanmasını talep edebilirsiniz.

TSB’nin yayımlamış olduğu bu listenin haricinde otomobil ilan sitelerinin yaptıkları listelerde önemli kaynaklar olarak görülüyor. Aşağıda örnek olması için en çok satan araçların ortalama kasko değerlerini sıraladık.

Renault Megane, 20 bin satış ile 153.000 ortalama kasko değeri,

Fiat Sedan, 20 bin satış ile 100.000 ortalama kasko değeri,

Renault Clio, 16 bin satış ile 96.000 ortalama kasko değeri,

Wolkswagen Passat, 13 bin satış ile 221.000 ortalama kasko değeri,

Toyota Corolla, 13 bin satış ile 120.000 ortalama kasko değeri,

Fiat Egea, 25 bin satış ile 66.000 ortalama kasko değeri,

Ford Courier, 20 bin satış ile 57.000 ortalama kasko değeri,

Fiat Doblo, 18 bin satış ile 54.000 ortalama kasko değeri,

Ford Focus, 16 bin satış ile 85.000 ortalama kasko değeri.

Araç Kasko Fiyatları Nasıl Öğrenilir?

Yukarıdaki değer listesi sizlere Araç Kasko Fiyatları hakkında fikir verecektir. Fakat eğer kendi aracınızın kasko değerini öğrenmek istiyorsanız, bunun için 3 dakika kadar kısa bir süre içerisinde online olarak, 444 24 00 numaralı telefon numarasını arayarak, aracınızla ilgili gerekli bilgileri paylaştıktan sonra öğrenebilirsiniz.

Aracınızın kasko fiyatı; teminatlar, hasarsızlık indirimi, muafiyet indirimi, araç güvenliği indirimi, kasko yaş indirimi ve benzeri indirimler, aracınızın markası, modeli gibi durumunu belirten kriterler, aracın ruhsat sahibinin mesleği, aracı kullanacağı şehir, yaşı, ehliyet yaşı gibi kriterler doğrultusunda şekillenir. Daha önce hasar almamış araçlardan, hasarın belli bir kısmının sigortalının kendisi tarafından ödeneceği durumlarda, aracınıza hırsızlık ve çalınma gibi durumlar için caydırıcı donanımlar taktırdığı durumlarda, sigortayı yapan kişinin yaşının fazla olması durumunda kasko fiyatından indirim almanız mümkün.

SBM ile Sigorta Teklifi Almak

Bu numaranın dışında faydalanabileceğiniz ana kaynak Sbm Teklif’tir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi internet sitesini ziyaret ettikten sonra, karşınıza trafik sigortası teklifi alma, SBMMobil, ana sayfaya gidiniz şeklinde üç ayrı yönlendirme çıkacak. Bu seçeneklerden sizin için en uygun olanını seçerek Sbm Online sayesinde kasko teklifinizi alabilirsiniz. Trafik sigortası teklifi al seçeneğini tıkladığınızda sizden kimlik tipi, kimlik no, plaka bilgisi ve doğrulama kodu girilmesi istenecek ve sonrasında teklifiniz ekranınıza getirilecek.

Sigortanız hakkında sorularınız ve teklifin poliçeleştirilebilmesi adına, sigorta şirketinize başvurmanız gerektiğini, Sigorta Bilgi ve Gözetim Sistemi’nin bu konuda yetkili olmadığını ve poliçe düzenleme işlemi yapılmadığını unutmayınız.

SBM Şikayet

Aldığınız hizmetlerden memnun kalmamanız halinde Sbm Şikayet için, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi sitesi üzerinden iletişim formu doldurarak şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

SBM resmi sitesi ana sayfasına geldikten sonra destek talep yönetim sistemi sekmesini tıkladıktan sonra, iletişim formu oluştur sekmesine tıklayın. Sigortalı T.C. no, acenta levha no, eksper levha no, broker ruhsat no seçeneklerinden sizin için uygun olanı doldurun. Kişisel bilginizi sisteme tanıttıktan sonra, ana konu başlığı, konu başlığı, ad, soyad, telefon, e-posta, kullanıcı adı bilgilerinizi girip, şikayetinizi yazın. Dilerseniz açıklama kısmının hemen aşağısında yer alan dosya ekle kısmına tıklayarak, dosya da ekleyebilirsiniz. İletişim formunuzu eksiksiz olarak doldurmayı tamamladıktan sonra kaydet seçeneğine tıklayarak şikayetinizi iletin.

Araç Plakası No ile Kasko Teklifi Almak  

Aracınıza özel olan plaka numaranız ile Plakadan Kasko Teklifi Alabilirsiniz. Plakadan kasko teklifi alırken, yaşadığınız şehir ve o şehirde trafikte bulunan araçların sayısı, şehirde meydana gelen kazaların sayısı ve şekli gibi değişkenler önemli rol oynar ve kasko teklifindeki fiyatları belirler.

Ziraat Bankası ile Kasko Teklifi Almak

Kasko Teklifi Al Ziraat için, Ziraat Sigorta’nın kasko ve trafik sigortaları sekmesine geldikten sonra, sol aşağıda yer alan hemen başvur seçeneğine tıklayarak, kasko teklifinizi alabilirsiniz. Kargo teklifinizi almadan önce kasko ve trafik sigortaları başlığı altında tekliften yararlanmanız halinde alacağınız hizmet ile ilgili detayları bilgiler yer almakta. Kararınızı vermeden hizmet hakkında detaylı bilgi almanız faydanıza olacaktır.

Teklif al sekmesine tıkladığınızda karşınıza çıkan yeni teklif al ve mevcut teklifi görüntüle seçeneklerinden siz uygun olanı seçerek teklif alabilirsiniz.

Bu Gönderi Bir Yorum Yaptı

  1. hamdi Reply

    Bu plakayı yazınca tüm sigorta şirketlerinden verilen tekliflere inanmıyorum ben… Bu sene yine sigorta firmalarının tamamından otomatik teklif veren bir siteden denedim. Fakat fiyatlar normalin çok üstündeydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir