Araç Kasko

Kasko Poliçe Sorgulama

Kasko sigortası poliçesi sorgulama günümüz şartlarında internetten bir tıkla veya telefonlardan tek numarayla kolaylıkla yapılabiliyor. Yazımızda sizler için kasko poliçe sogusunun detaylarını hazırladık.

Kasko Poliçesi Nedir?

Poliçe ya da diğer adıyla sigorta senedi, alacaklının borçluya yazdığı, belirlenen süre sonrasında, belirlenmiş miktar parayı, kağıdı elinde bulundurana ödeyeceğini belirten bir kağıttır.

Kasko poliçesi alınırken, poliçenin mutlaka aracın kasko bedeline uygun olarak düzenlenmiş olmasına, daha önce hasar alınmamışsa hasarsızlık indirimi alınmasına, ödeme yönteminin sigorta yapacak kişi için uygun olması (taksitlendirebilme imkanı gibi), özel şartlarda geçerli olan hasarlar, anlaşmalı şirketin hizmet veren kadrosunun uzmanlığına dikkat edilmesinde fayda vardır.

Kasko Fiyat Sorgulaması

Araç kasko değeri ve sorgulama yaparak aracınız ve bütçeniz için en uygun teklifi almak için kasko fiyat sorgulama yapmak isteyeceksiniz. Bunun için internette pek çok sorgulama araçları yer alır. Bu sorgulama araçlar sizden plaka ve kimlik numarası, ruhsat sahibi bilgileri, araç ve ruhsat bilgileri ve diğer özelliklerle ilgili bilginizi ister ve mevcut sigorta şirketlerinin verilerinden en uygun sigortayı sunar.

Kasko Primi Hesaplama Nedir, Nasıl Yapılır?

Kasko pirim fiyatı hesaplaması aracın sahip olduğu özellikler ve araç sahibinin yapacağı tercihler doğrultusunda herkes için değişecektir. Bunun için ne kadar ödeyeceğinizi önceden bilmeniz ve bu doğrultuda seçiminizi yapabilmeniz açısından kasko primi hesaplama yapmak önemlidir.

Kasko pirimi hesaplanırken aracın modeli ve yılı arabanın değerini hesaplarken en önemli değişkenlerden bir tanesidir. Araca varsa sonradan eklenen aksesuar ve parçalar da arabanın değeri üzerinde etki eden diğer bir faktördür. Bu ve benzeri değişkenler incelendikten sonra, yıllık olarak hesaplanan bir poliçe hesaplanır. Tek seferde veya isterseniz taksitlerle de ödeyebileceğiniz bu ücret, internet üzerinden online olarak da hesaplanabilir.

Plakadan Kasko Teklifi Almak

Teklifinizi internetten almak istiyorsanız, faydalanabileceğiniz yöntemlerden biri plakadan kasko teklifi almak.

Kasko fiyatları ilden ile, yaşadığınız yerdeki araçların sayısı, yaşadığınız yerde yaşanılan kazaların sıklığı ve bu kazaların nitelikleri, kasko fiyatlarının birbiri arasında değişiklik göstermesine sebep olur.

Hangi şehirde yaşıyor olursanız olun, plakadan kasko teklifi alabilirsiniz. Örneğin; İstanbul’da yaşıyorsanız, 2013 Mart’tan itibaren trafikte yer alan 3 milyon araç var ve bu araçların 2 milyonu otomobil, 50 binin üzerinde yıllık olarak kazalar yaşanıyor ve bu kazalar Türkiye genelinde yıllık olarak 1 milyar 200 milyon TL hasara sebep oluyor. Size verilen teklif, diğer pek çok verilerin dışında bu bilgiler ışığında şekil alacaktır. Başka bir örnek verecek olursak, Konya’da yaşıyorsanız, 2013 Mart ayından itibaren trafikte yer alan 560 milyon araç var ve bu araçların 255 bini otomobil, 12 binin üzerinde yıllık olarak kazalar yaşanıyor. İki şehir arasında kıyaslama yapıldığı zaman, rakamların da açık bir şekilde gösterdiği üzere, kasko fiyatları arasında belirgin farklılıklar olacaktır.

Ortalama Kasko Fiyatları

Bu farklılıklara somut örnek olması açısından farklı marka, model, ve üretim yılına sahip araçlar arasında karşılaştırma yaptık. İşte size ortalama kasko fiyatları:

  • 2013 yılında üretilmiş Wolkswagen marka Golf model araç en düşük 819 TL teklifi,
  • 2015 yılında üretilmiş Fiat marka Linea model araç en düşük 661 TL teklifi,
  • 2015 yılında üretilmiş Nissan marka Qashqai model araç en düşük 1.300 TL teklifi,
  • 2012 yılında üretilmiş Hyundai marka Accent Blue model araç en düşük 1.300 TL teklifi aldı.
Ziraat Sigorta Kasko

Ziraat Sigortası’ndan kasko teklifi almak istiyorsanız, kasko teklifi al ziraat için, Ziraat Sigortanın resmi internet sitesini ziyaret edin ve yeni teklif al veya mevcut teklifi görüntüle seçeneklerinden bir tanesini seçin. Yeni teklif alacaksanız, TC kimlik no, kimlik tipi, araç tipi, araç plakası ve güvenlik kodu ile birlikte ruhsat bilgilerinizi, araç bilgilerinizi girmeniz teklif almanız için yeterlidir.

Mevcut teklifi görüntüleyeceksiniz, teklif no ile birlikte plaka no ve kimlik no girin, güvenlik kodu ile girişinizi doğrulayın. Böyle Sigorta Bilgi Merkezi (SBM) ve diğer uygulamalardan almış olduğunuz teklif bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Telefon ile Kasko Sorgulama

Kasko Sorgulama Telefon üzerinden yapacaksanız, 444 24 00 numarasını arayarak, dükkan dükkan dolaşmanıza gerek kalmadan bir telefonla kasko sorgulaması yapabilirsiniz. Bu numarayı aradığınızda önce müşteri temsilcisi ile daha sonra kasko branşında hizmet veren yetkili sigorta danışmanı ile görüşürsünüz. Verdiğiniz bilgiler ve cevaplar doğrultusunda size uygun bir kasko sorgulaması yapılır.

Telefon Kaskoları

Günümüzde en çok kullanılan cihazlardan bir tanesi kuşkusuz akıllı telefonlardır. Akıllı telefonlara da kasko yapmak mümkün. Telefon kaskolarını kullanmış olduğunuz operatörlerin şirketleri, taahhütle akıllı telefon alımı gibi hizmetlerle birleştirerek avantajlı fiyatlarla sunmaktadır.

Telefon Kaskosu Turkcell için örnek verecek olursak, Turkcell telefonunuzun çalınması halinde 500 TL’ye kadar ödeme yapıyor. Bu ödemenin yapılması için polis tutanağının gösterilmesi gerekiyor. Telefonunuzun ekranının kırılması durumunda meydana gelen hasarın çoğunu %80’ini Turkcell karşılıyor, geri kalan %20’lik kısmını siz ödüyorsunuz.

Bu kaskodan faydalanabilmeniz için cihazınızı Turkcell’den faturaya ek olarak almanız şartı bulunuyor. Alacağınız kargo hizmeti faturanıza ek olarak yansıtılıyor. 36 ay vade ile telefon aldıysanız, kaskonuzun ücreti de 36 vadeye bölünerek ödenebiliyor.

Bu kaskoların içeriği ve kapsamı birbirinden farklı olduğundan, small, medium ve large paket olmak üzere Turkcell üç farklı paket sunuyor. Bu paketlerde sırasıyla 500, 1.500 ile 4.000 arası, 4.000 ile 5.000 arası olarak ücretlendiriliyor. 36 ay vade ile aldığınızı varsayacak olursak aylık olarak ödemeniz gereken tutar sırasıyla 6,82 TL , 11,88 TL ve 12,95 TL oluyor. Aldığınız cihazın fiyatı ne kadar pahalı ise, kasko ücreti de o oranla artıyor. Ücreti etkileyen diğer bir değişken de, ekletmek veya çıkartmak istediğiniz kasko kapsamlı. Kimi sigortalar cihazın A’dan Z’ye her parçasını çok çeşitli koşullarda karşılıyorken, diğer sigortalar sınırlı parçaları ve koşulları kapsıyor olabilir bu da ilk durumda kasko ücretinin pahalı, ikinci durumda ise daha ucuz olması anlamına geliyor.

Telefon Kaskosu Vodafone için örnek verecek olursak, Vodafone, akıllı telefonlarınız için ekran koruyucu, arka kapak ve cep kurtaran paketi ile avantajlı bir kasko teklifi yapıyor. Böylece telefonlarınız hasar ve çalınmalara karşı güvence altına alınmış oluyor. Bu süreç içerisinde telefonunuzun yokluğunu hissetmemeniz için, Vodafone sizleri telefonsuz da bırakmamayı teklif ediyor. Bu sigorta paketi kapsamında akıllı telefonlarınıza kurum desteği, garanti kapsamında veya garanti kapsamı dışında olan arızalara müdahele, düşme, kırılma, bozulma, sıvı ve yüksek voltaj teması halinde oluşan arızalar, evde veya araç ve benzeri kapalı ortamlarda yaşanan hırsızlık olayları gibi konularda sizlere destek sunuyor.

Kapsama alanları ve fiyatlarla değişkenlik gösteren mini, mini ve maksi olmak üzere 3 farklı paket çeşidi sunuluyor. Sırasıyla bu paketler için 75 TL, 175 TL, 375 TL talep ediliyor. Bu paketlere ilaveten cep kurtaran koruma servisi, yedek cihaz hizmeti, kılıf ve ekran koruyucu ve telefonlarınız için almak isteyebileceğiniz aksesuarlar için aksesuar çekleri gibi ek hizmetler de öneriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir