Kredi

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar

Konutun tamamı için kredi kullandıran bankalar, ev almak isteyen birçok tüketicinin yüzünü güldürüyor. Evin tamamına kredi yöntemi ile, herhangi bir peşinata gerek kalmadan, kira öder gibi konut sahibi olan tüketiciler, düşen faiz oranları ile beraber bankaların bu ürününe büyük talep gösteriyor. Kampanyaları takip ederek bankalara başvuran tüketiciler, konutun ekspertiz bedelinin % 100’ü için kredi kullanabiliyor.

Peşinatsız Konut Alma

Toplu para vermeden konut almak için, bankaların bazı koşullarını sağlıyor olmak gerekebilir. Bu koşullar arasında mevcut bir ev ya da alınmak istenen evin ipotek gösterilmesi yer alabilir. Ek olarak, alınmak istenen konutun tamamı için kredi verilmesi durumunda, dosya masrafı, sigorta ücretleri ve ekspertiz ücretleri de artacaktır. Genel ve yaygın uygulama olarak  konutun ekspertiz değerinin %80’i oranında kredi veren bankalar, tüketiciden % 20 peşinat talep ediyor. %20 peşinatı ödemek için konut almak isteyenler, arabalarını satabiliyor ya da ihtiyaç kredisine başvurabiliyor. Ancak bankaların yapmış olduğu konut bedelini %100 karşılayan krediler ile, bu gibi yollara başvurmadan tek bir kredi ile tüketiciler, hayallerindeki evlere kavuşuyor.

Ayrıca iş güvenliği uzmanları ne kadar maaş alıyor? İnceleyebilirsiniz.

Mevcut Konutu İpotek Göstererek Kredi Alma

Mevcuttaki evi ipotek gösterek yeni bir ev için kredi çekmek, yaygın kullanımlar arasındadır. Özellikle almak istenilen evin ekspertiz değerinin %100’ü için kredi çekilmek isteniyorsa, bankalar ya mevcuttaki ev için, ya da almak istedikleri ev için ipotek talebinde bulunabilir. Başvuruda bulunan kişinin gelir durumu ve banka politikalarına göre, banka tarafından her iki ev için de ipotek talep edilebilir.

Garanti BBVA %100 Mortgage Kredisi

Garanti BBVA peşinatsız konut kredisi ile, ev almak isteyenleri kira öder gibi ev sahibi yapıyor. Garanti BBVA, %100 Mortgage ile konut almak isteyenlere hem yeni alacakları evi hem de mevcut ipotek ettirme koşulu ile, alınacak evin %100’ü değerinde kredi imkanı sağlıyor. Uygulama olarak bu krediye başvuru için kefil koşulu aranmamaktadır. Ancak başvuru yapan kişinin gelir durumuna bağlı olarak banka tarafından böyle bir talepte bulunulabilir.

Garanti BBVA Evin Tamamı İçin Konut Kredisi Koşulları

Garanti BBVA %100 Mortgage Kredisi ile ilgili diğer detaylar ise aşağıdaki şekilde:

· Krediler TL cinsinden kullandırılabiliyor.

· Kredi için 240 aya kadar vade imkanı sağlanıyor.

· Kredi başvurusunda bulunan konut almak isteyenler, faiz tipini sabit ya da değişken olarak belirleyebiliyor.

· Garanti BBVA müşterilerine kredi için talep ettikleri satın alacakları konutun ekspertiz değerinin %100’üne kadar kredi kullanma imkanı sunuyor.

· Müşteriler %100 Mortgage kredilerini  kullanırken, aynı zamanda diğer mortgage ürün avantajlarından faydalanabiliyor.

· Peşinatsız kredisi onaylanan müşteriler, farklı ödeme planı seçeneklerinden gelirlerine uygun olarak kendilerine uygun olanı  tercih edebiliyor.

· Satın almak istenilen eve ek olarak müşterinin mevcut evine de ekspertiz yapılıyor. Bu nedenle normalde yalnızca yeni alınacak ev için ekspertiz yapılarak ücret alınırken, standart uygulamadan farklı olarak iki ekspertiz ücretinin banka tarafından ödemesi alınıyor.

QNB Finansbank Evini Değiştiren Konut Kredisi

QNB Finansbank evini değiştiren ev kredisi ile, dileyenler mevcut evinin satılmasını beklemeden, herhangi bir peşinat ödemeden yeni ev sahibi olabiliyor.  Satın almak istenilen   evin ekspertiz değerinin %100 ‘üne verilen kredi ile peşinat derdi ortadan kalkıyor. Evin tamamına kredi çekmek isteyenlerin başvurularını QNB Finansbank şubelerinden alıyor.

QNB Finansbank %100 Konut Kredisi Koşulları

QNB Finansbank peşinatsız konut kredisi ile ilgili şartlar ise şu şekilde:

 • QNB Finansbank tarafından, kredi çekmek isteyen müşterilerine180 aya kadar vade imkanı sağlanıyor.
 • Sabit faiz oranı ile kredi çekenler uzun vadedeki harcamalarını öngörebiliyor.
 • Evin tamamına kredi başvurusundan sonra şubelerle görüşülerek hazırlanan ödeme planına bağlı olarak 12, 24 veya 36. taksite  kredi çekenlerin ekonomik durumuna bağlı olarak koyacağı balon ödemeler ile mevcut ev istenilen zamanda satılabiliyor.
 • Standart konut kredisi uygulamasından farklı olarak, hem mevcut ev, hem de alınacak ev için ekspertiz değerlendirmesi yapılmaktadır.
 • Teminat olarak mevcut ev ve almak istenilen evin ipoteği talep ediliyor. Genel olarak kefil koşulu aranmamakla birlikte, kişilerin gelir durumu ve bankanın gerekli gördüğü durumlarda kefil talep edebiliyor.
 • Sabit faizli kredilerde kredi taksitlerinin bir ya da birden fazlasının erken ödenmesi talep edildiğinde, kalan vade 36 ayı aşmıyorsa ödenen anapara tutarının %1’ini, 36 aydan fazla ise %2’sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil ediliyor.
 • Mevcut konutun satılması durumunda, satış sonrasında sonra yapılacak olan balon ödemesi için “erken ödeme masrafı” geçerli sayılmıyor.

Akbank Peşinatsız Mortgage Kredisi

Akbank’ın müşterilerine sunduğu peşinatsız konut kredisi ile almak istenilen evin ekspertiz bedelinin %100’ü kredi ile karşılanabiliyor. Özellikle yeni evlenenler, iş hayatına yeni başlayanlar ve hazır toplu parası olmayanlar için, konut almanın kolay yolu olarak bu kredi ön plana çıkıyor.

Akbank Peşinatsız Mortgage Kredisi Kullanım Şartları

Akbank’ın konut değerinin tamamı için kredi kullandırma şartları ile ilgili detaylar ise aşağıdaki şekilde:

 • 120 aya kadar vade ile kredi kullanılabiliyor.
 • Sabit faizli kredi şansı ile ödeme planı yapılıyor
 • Ekspertiz bedeli de kredilendirilebiliyor.
 • Ev almak isteyenler kendisine, ailesine, 3. Kişilere ait bir konut ipoteği ile beraber, satın alacağı evin ekspertiz değerinin tamamı tutarında konut kredisi kullanabiliyor.

Stajyer maaşları ne kadar? Yazımız içerisinden öğrenebilirsiniz.

%100 Kredi Çıkan Evlerin Özellikleri

Evin değerinin tamamına kredi çıkması, başvuru yapan kişinin gelir düzeyine, mevcut varlıklarına, bankalar için önemli kriter olan KKB puanına ve almak istenilen evin durumu gibi birçok değişkene bağlı olarak değerlendirilir. Alınmak istenen evin değeri, bankaların anlaşmış olduğu ekspertiz kuruluşlar tarafından belirlenir. Bu kuruluşlarının hazırlayarak bankaya gönderdiği rapor ile kredi ile ilgili durum netleşir.  Evin tamamına kredi çıkması için ekspertiz yapan kuruluşların dikkat ettiği kriterler aşağıdaki şekildedir:

 • Evi satın almak isteyen kişi üzerine tapu kaydı oluşturulabilmelidir. Yani evi almak isteyen kişi aynı zamanda hisse sahibi olmaya uygun olmalıdır.
 • Almak istenilen evin üzerinde ipotek olmamalıdır. Bu durum aynı zamanda alıcı için de zor koşullar oluşturabilir.
 • Almak istenilen ev bir apartman dairesi ise, kat mülkiyetine dikkat edilmelidir. Apartman dairesinin kat mülkiyeti mutlaka olmalıdır.
 • Alınacak olan ev villa ya da müstakil ev ise arsa tapusu gerekmektedir.
 • Evin deprem yönetmeliğine uygun olması şartı aranmaktadır.
 • Almak istenilen evin inşaat halinde olması durumunda, ekspertiz raporunda evin %80’inin tamamlandığına dair bilgi yer almalıdır. Aksi takdirde kredi için onay çıkmayacaktır.

Anlaşmalı Konut Projeleri

Anlaşmalı ev projeleri ile, henüz temelleri atılmadan çok daha uygun fiyata ev sahibi olunabiliyor. Bu projeler de alıcılar için evin tamamına kredi olanağı sağlıyor. Projeyi yapan müteahhit ya da şirket, herhangi bir finans kuruluşu veya bir banka ile anlaşarak, kredi avantajı oluşturuyor. Böylece projeden ev almak isteyenler, anlaşmalı bankalardan kredi çekerek, peşinatsız ev sahibi olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir