Resmi İşlemler

‘’CIA Kim Arıyor?’’ Numara Sorgulama

CIA’dan numara sorgulama yapma için uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra ad soyad yazın giriş yapın ve sizi arayan numarayı yazdıktan sonra sorgulaya basın. CIA numara sorgulaması yapmak için telefonunuza Google Play ve App Store üzerinden tamamen ücretsiz olarak uygulamayı indirebilirsiniz. Aynı uygulama üzerinden sizi aramasını istemeyen kişilerin numaralarını engelleyebilirsiniz. Diğer yazılarımız:

CIA Numara Sorgulaması Yapma Güvenli midir?

CIA numara sorgulaması güvenli mi sorusunun cevabı çıkarım yapılarak bulunabilir. Şöyle ki, uygulama 2011 yılından bu yana kullanılmaktadır. Uygulamanın aktif olarak milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır. Bu da uygulamanın güvenilir olduğunun bir kanıtıdır.

CIA Numara Sorgulama Uygulaması ile Rehber Yedeklemek Mümkün mü?

CIA numara sorgulaması ile rehber yedeklemeniz mümkündür. CIA numara sorgulamasına ek olarak rehber yedeklemek için aylık abonelik satın almanız gerekir. Bu nedenle rehber yedekleme için ücret ödersiniz. Rehber yedeklemek için uygulamaya giriş yaptıktan sonra sol üst köşede yer alan uygulama menüsüne girin. Buradan kişileri yedekle sekmesine tıklayın. Ücretini ödedikten sonra sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

CIA Numara Sorgulama Ekranından Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

CIA numara sorgulaması ile numara engelleyin aramasını istemediğiniz numaralardan sonsuza kadar kurtulun. Bu işlem için ekranın sol tarafında bulunan uygulama menüsüne tıklayın. Arama engelleyici sekmesine gelin. Karşınıza çıkan ekranda sizi aramasını istemediğiniz kişinin numarasını girin ve son olarak engelle butonuna tıklayın. İşlem tamamen ücretsizdir.

CIA Numara Sorgulaması Uygulaması ile Neler Yapabilirsiniz?

CIA Numara Sorgulama uygulaması yalnızca kişileri arayan numaraların bulunmasına yaramıyor. Buna ek olarak kişilerin sosyal medya hesaplarına giriş yapabilirsiniz. Eğer çağrı yanıtsız olursa, uygulama ekranda kişi önerir ve bu rehberden kendi rehberinize kayıt yapabilirsiniz. Dilerseniz uygulama üzerinden gelen çağrıları telesekretere yönlendirme yapabilirsiniz.

CIA Numara Kopyalama mı Yapılıyor?

CIA uygulamasının numara kopyalaması yapıldığı konuşuluyor. Bu nedenle uygulama bazı kişiler tarafından riskli kabul ediliyor. CIA uygulama rehberinde kayıtlı olmayan numaraları bulmanızı sağlıyor. Firma Avusturya kökenli ve Adaffix şirketinin geliştirdiği bir uygulama. İsminden dolayı insanlar Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı olan CIA ile bağlantısı olup olmadığı konuşuluyor. Telekom şirketinin bu güvenlik kurulu ise bir bağlantısı bulunmuyor.

CIA uygulamasının  numara kopyalama işi aldığı izin kapsamında oluyor. Uygulamayı yükleyen kişiler sayesinde CIA veri tabanını git gide büyütmüş oluyor. Uygulamaya üye olurken anlaşma onaylıyorsunuz. Bu anlaşma maddeleri içinde uygulamanın numara kopyalama izni de bulunuyor. Bu uygulamayı kullananlar sayesinde, Türkiye’deki bir çok insanın numarası sisteme kayıtlı bulunuyor. Güvenlik açısından telefonunuzda şifre ve buna benzer bilgileri saklamamanız gerekiyor.

Vodafone Numara Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Vodafone numarası sorgulama yapmak isterseniz 11842 numaralı hattı arayarak bilinmeyen numaralar servisi ile iletişime geçebilirsiniz. SMS göndererek sorgulama işlemi için büyük harflerle KİM yazın, boşluk bırakın, sizi arayan GSM numarasını girin ve mesajı 7048’e gönderin. Bu işlem için ücret ödemeniz gerekecektir. Fakat güvenilir olması nedeniyle insanlar resmi operatörlerin hizmetlerini tercih etmektedirler.

Turkcell Numara Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Turkcell numarası sorgulama için 11832 hatlı numarayı arayabilirsiniz. Yapacağınız her ama için dakika başına 1.49 TL’den ücretlendirileceksiniz. Dilerseniz Turkcell’in SMS servisini kullanarak da bilinmeyen numaranın kim olduğunu öğrenebilirisiniz. Bunun için öğrenmek istediğiniz numaranın başına 0 olmadan 10 haneli şekilde yazın ve 2222’ye kısa mesaj olarak gönderin. Mesaj başına 1.49 TL ödemeniz gerekir. Hediye tarifeniz varsa bu tarifeniz üzerinden ücret düşürülür. Ücretsiz sorgulama için ücretsiz telefon uygulamalarını telefonunuza indirmeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir